Run Winschoten 2026.

Voor Amnesty internationaal “Oldambt” Zijn er 10 enthousiaste runners geweest die met elkaar de 100 km (10×10 km) hebben hard ( warm ) gelopen voor Amnesty.

Voor de runners is het altijd een uitdaging om zo snel mogelijk de finish te halen.

Waar ze het meeste van genieten is de route. De straten die versiert zijn de muziek en vooral dat ze aangemoedigd worden door de mensen. De vele sponsjes, water wat aangeboden wordt.

De verhalen achteraf zijn schitterend. Ze verbazen  zich vaak over hun looptijd. Voor de een valt het wat tegen , dan hebben we het over een minuut , voor de andere mee. Blijkt dus dat ze erg gedreven zijn.

De motivatie om te lopen voor Amnesty maakt het voor hen waardevol. Ze weten waarvoor ze lopen en komen hierdoor op voor de rechten van de mensen wereldwijd. De T-shirt die ze dragen zegt het al we lopen warm voor Amnesty.

Het weer was goed om te lopen, soms te warm. De laatste runners hebben zichzelf overtroffen  en een geweldige tijd gelopen. De blijdschap staalde er aan alle kanten van af toen ze de finish haalden.

Dit jaar zijn er een aantal runners gesponsord door bekende door familie wat een extra boost gaf en dankbaar dat ze het gesponsord geld konden afdragen aan Amnesty.

Uiteraard werden de runners ontvangen en begeleid op het lopers dorp in  de tent van Amnesty. Ze werden voorzien van drinken en gezonde versnapering.  Er werd hun een luistert oog geboden en zeker aangemoedigd.

De wandel run van 10 km is gelopen door 5 deelnemers. Zij zijn gesponsord door familie en kennissen en hebben hierdoor Amnesty ondersteund.  Ze droegen een T-shirt van Amnesty om het onder de aandacht te brengen. De route was door een mooi gebied van het Oldambt en langs monumenten die je mocht bezichtigen.  Ze konden genieten van de omgeving en het weer zat mee, droog met zon, hoe heerlijk is dat om dan te lopen.